Milujeme technologie již od roku 2009

INDUKČNÍ
VAŘIČ PRO SENIORY


INDUKČNÍ VAŘIČ PRO SENIORY


Každý, kdo má zkušenosti se staršími lidmi, ví, že je problém nejen vařič plynový, ale i elektrický. Jediné možné řešení, z hlediska bezpečnosti, je použití indukčního vařiče. Bohužel, autoři všech vařičů myslí jen na sebe a na mladší generaci, anebo používají jinou část těla při návrhu koncepce.
Zjistili jsme, že starším lidem dělá velký problém obsluha dotykovými ploškami a také jejich logika postupného ovládání. Ze všech dostupných typů byl jediný vhodný typ s knoflíkem na teplotu a to Hyundai 133. Posuďte sami logiku ovládání z hlediska staršího a špatně vidícího důchodce – navíc vše v angličtině :
1. musíme stisknout tlačítko ON/OFF – vařič se rozeběhne, ale pouze jen větrák – neohřívá nic
2. musíme stisknout další tlačítko MENU – vařič se zapne a hned na plný výkon 1600W – to důchodci nic neřekne
3. musel by tlačítko MENU stisknout ještě jednou aby viděl nastavování teploty, tu pak můžeme regulovat knoflíkem.

Indukční vařič

Vznikla tedy myšlenka, nahradit dotyková tlačítka elektronikou. Popisovaná úprava umožní zapnutí a vypnutí vařiče pouhým stiskem velkoplošného tlačítka, které se používá buď jako zvonkové anebo jako ovládání světel, kde jsou stykače. Stiskem tlačítka se simuluje jedno stisknutí tlačítka ON/OFF a postupně dva stisky tlačítka MENU a tím se zobrazuje hned nastavovaná teplota. Vařič je doplněn elektronikou a zezadu je přidán Cinch konektor, do kterého je zaveden kablík od tlačítka. Toto tlačítko je umístěno třeba na zdi, kde to bude obsluze vyhovovat.

Samozřejmě, že funkce původních tlačítek jsou nedotčeny, ale lze je na přání zcela deaktivovat.

Pro více informací o produktu, ceně a možnostech dodání je nutné se domluvit e-mailem či telefonicky.